Najčastejšie otázky

Čo dostanem v predplatenom balíku?

Balík za zvýhodnenú cenu 19 € mesačne bude obsahovať 3 originálne módne kúsky podľa vlastného výberu v zložení: 1 dizajnérsky kúsok a 2 darované kúsky, ktorým sme dali druhú šancu v Knižnici oblečenia. V cene prenájmu je zahrnuté profesionálne ekologické čistenie, žehlenie a balné, aby si si nemusela robiť žiadne starosti – ani o oblečenie a ani o prírodu.

Môžem si oblečenie pred prenájmom vyskúšať osobne?

Samozrejme, oblečenie si v rámci Bratislavy môžeš vyskúšať aj osobne, stačí sa s nami dohodnúť na dátume skúšania, modeloch a veľkostiach.

Čo ak mi príde oblečenie a nesadne mi veľkosť?

Oblečenie nám môžeš vrátiť a pošleme ti inú veľkosť, pokiaľ bude dostupná, alebo si môžeš vybrať iný šumný kúsok. Oblečenie však musí byť nenosené, len vyskúšané.

Ako dlho si oblečenie môžem nechať?

Každý mesiac predplatného môžeš jedenkrát vymeniť 3 kúsky podľa vlastného výberu. Ak nejaký potrebuješ dlhšie, nič sa nedeje, môžeš “swapnúť” len jeden, dva kúsky alebo všetky tri v danom mesiaci.

Čo sa ak sa oblečenie poškodí – roztrhá alebo veľmi zašpiní?
Chápeme, že sa v živote dejú aj takéto nehody ale prosím, daj nám o tom vedieť čo najskôr. Našou snahou je, aby sa každý vyrobený kúsok vynosil čo najviac, a preto sa ho pokúsime ešte opraviť či upcyklovať.

Máte aj kamennú predajňu?
Zatiaľ kamennú prevádzku nemáme ale je to náš veľký sen – mať prenajímateľňu, kde sa budeme môcť s našimi šumnými zákazníčkami zoznámiť a stretávať. Ak teda o nejakých pekných priestoroch vieš,určite nám daj vedieť 🙂.

Aké druhy dopravy využívate?
Snažíme sa znižovať aj našu vlastnú ekologickú stopu a tak ti v rámci Bratislavy môžu oblečenie doniesť kuriéri na bicykli. Mimo Bratislavy používame Zásielkovňu, ktorá sa snaží o čo najefektívnejšiu logistiku. Podľa viacerých štúdií majú práve pre túto skutočnosť online obchody nižšiu uhlíkovú stopu ako nákupy v kamennej prevádzke, kam sa veľa ľudí z rôznych miest vyberie autami. Do čistiarne oblečenie nosíme peši alebo MHD 🙂.

Môžem oblečenie prať doma?
Keďže všetky kúsky po vrátení profesionálne ekologicky čistíme a žehlíme, o pranie sa starať nemusíš. Samozrejme, pokiaľ bude potrebné prenajatý kúsok oprať, smelo do toho. Ku každému kúsku dodáme špeciálne inštrukcie o potrebnej starostlivosti, aby sa nezničili pri praní a mohli slúžiť ešte mnoho nosení.